Dinamo – Astra 1-1. Cele doua raman pe locuri direct retrogradabile

Echipele Dinamo Bucuresti si Astra Giurgiu au remizat, scor 1-1, intr-un meci restanta din CASA Liga 1.

Dupa o prima repriza cu un singur sut pe spatiul portii, acesta apartinand oaspetilor, partea secunda a adus si golurile mult asteptate.

Astra a deschis scorul prin Valentin Gheorghe din pasa lui Constantin Budescu la capatul unui contraatac.

Dinamo a reactionat rapid si a egalat prin Gueye dupa zece minute. Acesta a reluat pe spate din interiorul careului.

Cele doua echipe raman pe locuri direct retrogradabile dupa zece etape.

Eugen Neagoe a debutat pe banca tehnica a echipei Astra Giurgiu chiar impotriva unei foste echipe la carma careia s-a aflat.

Dinamo: Mejias – Creţu (Garcia ‘7), Puljic, Ba, Lopez – Sorescu, Anton (Gol ’81), Borja Valle, Camara (Fabbrini ’66) – Măgureanu (Borcea ’66), Gueye (Nemec ’66). Antrenor: Cosmin Contra.

Astra Giurgiu: Popa – Bruno, Graovac, Găman, De Sousa (Dima ’63) – Răduţ (Wuthrich ’76), Crepulja, Canadjija, V. Gheorghe – Budescu (Moise ‘90+3), Stahl (Azulay '63). Antrenor: Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Anton ’24, Puljic ’34 / Răduţ ‘60.

Arbitri: Andrei Chivulete.