Concordia Chiajna

Prima victorie pentru Concordia Chiajna in amicale

Sursă foto: facebook.com/csconcordiachiajna

Mijlocasul Marian Cristescu a adus prima victorie a celor de la Concordia Chiajna in partidele de verificare din Turcia.

Echipa ilfoveana s-a impus în fața celor de la Kyran Shymkent, formație din liga secundă din Kazahstanului, cu scorul de 1-0. Marian Cristescu a marcat în minutul 78 după o fază creată de Herea, anunta site-ul oficial al celor de la Concordia.

Fostul rapidist a ratat și al doilea penalty în Antalya dupa o faza care l-a avut in prim plan pe Barboianu in minutul 85. Deși initial a înscris, arbitrul a cerut inexplicabil repetarea loviturii de la 11, iar Herea a trimis puțin pe lângă poartă.

Dan Alexa a început meciul în formula: Drăghia, Asanache, Albu, Feussi, Fota, Răsdan, Grădinaru, Roșu, Ciobanu, Ovidiu Marin (35 Rogoveanu), Pena.

După pauză au mai evoluat: Voicu, Bărboianu, Tincu, Dobrosavlevici, Costin, Cristescu, Herea și Bucurică.