CFR CLuj

Reactia lui Dan Petrescu dupa 1-1 cu UTA: "N-ai cum sa fii multumit cand ai doua bare"

CFR Cluj a condus la Arad si a avut un om in plus pentru ultimul sfert de ora, dar chiar si asa partida s-a incheiat in cele din urma la egalitate.

”N-ai cum sa fii multumit cand conduci cu 1-0 si ai doua bare. Am avut ocazii mari de gol, am scapat singur cu portarul, ei nu au avut nicio ocazie de genul asta.

"Dupa ce au ramas in 10, au stat cinci minute pe jos si inca o data inca cinci. M-am uitat la ceas, au fost doar cinci minute de prelungire, n-am inteles acest lucru.

"Am jucat mult mai bine decat am facut-o acum un an aici, dar atunci am castigat. Jucatorii au incercat sa dea totul pentru prietenul meu, vreau sa-i felicit, am facut unul dintre cele mai bune meciuri.

"Ne-am aparat foarte bine pana la faza aia. Cred ca daca Kolinger nu baga mingea in poarta, Camora putea sa o scoata, dar nu am ce sa le reprosez", a declarat Dan Petrescu dupa 1-1 in deplasare cu UTA.

Pentru CFR Cluj este prima remiza in actuala editie de campionat.