CFR CLuj

Infrangere pentru CFR Cluj cu Alkmaar in Conference League

Campioana Romaniei a cedat pe teren propriu, scor 0-1 (0-1), in duelul cu formatia olandeza AZ Alkmaar.

Un meci in care formatia pregatita de Dan Petrescu a produs un fotbal sarac pentru a avea pretentii chiar si pentru o remiza.

Karlsson a marcat unicol gol al meciului din Gruia, in minutul 18, cu o lovitura de cap dupa o centrare din dreapta.

La 0-0 bara l-a salvat pe Balgradean in urma sutului trimis de Clasie.

CFR Cluj a avut cea mai importanta ocazie abia in minutul 86, cand Petrila a dat direct la poarta dintr-o lovitura libera obtinuta de Alibec.

Mingea a muscat din bara transversala fara a modifica tabela in vreun fel.

Alkmaar, o echipa matura si extrem de bine asezata in teren, n-a avut niciun moment emotii in Gruia, obtinand trei puncte importante in economia calificarii.

In cealalta partida a grupei, Jablonec si Randers au remizat, scor 2-2.