CFR CLuj

Dan Petrescu: ”Am pierdut trei puncte mari”

Sursă foto: facebook.com/cfr1907

CFR Cluj a fost invinsa de Poli Iasi, luni seara, in ultimul meci al etapei a 14-a din Liga 1, un succes la care antrenorul Dan Petrescu nu se astepta.

”Nu ne asteptam sa pierdem dupa meciul din Europa. Incepusem destul de bine, dar la ultima faza a primei reprize am luat un gol usor. Moralul nostru la pauza era destul de rau, jucatorii aveau capul in pamant. Am incercat sa le ridic moralul.

”E de inteles ca nu jucam prea bine. Foarte multi jucatori nu au meciuri in picioare, nu au ritm. Sunt suparat in primul rand pe mine si dupa aia pe jucatori. Sunt trei puncte mari pierdute de noi. E ceva negativ ca n-am mai castigat in deplasare din august, dar e de inteles daca ne uitam ca stam numai in avioane si pe drumuri”, a declarat Dan Petrescu dupa meciul disputat la Botosani.

Poli Iasi a revenit de la 0-1 si a castigat cu 2-1 prin golurile lui Passaglia si Gallego, la ultima reusita portarul Arlauskis avand partea lui de vina.

Pentru CFR deschisese scorul Costache in minutul 10.