CFR CLuj

Ciprian Deac: “E suparare mare. Nu ne gandeam ca putem fi eliminati”

Capitanul echipei CFR Cluj nu-si explica ce s-a intamplat pe terenul din Gruia la returul cu Pyunik Erevan din primul tur preliminar al UEFA Champions League.

“E suparare mare, nu realizez ce s-a intamplat. Noi am hranit adversarul, nu l-am omorat.

“Nu ne gandeam ca puteam fi eliminati din primul tur. Era o sursa buna de venit, ne-am facut planurile de trecem minim doua tururi.

“Sunt suparat si nu ii gasesc cuvintele. Esecul e un dus foarte rece pentru noi si toata lumea din club”, a spus Ciprian Deac.

Balgradean da vina pe ghinion

“Asta e fotbalul, am avut si ghinion. Nu s-ar fi mirat nimeni daca in prima repriza conduceam noi cu 2-0 sau 3-0. Tuturor ne pare rau”, a spus portarul celor de la CFR.

Balgradean are partea lui de vina la golul de 2-2 al armenilor, cand a respins direct in picioarele unui adversa.

Anterior acesta aparase o lovitura de la 11 metri, ceea ce nu s-a mai intamplat la loviturile de departajare din final.

CFR Cluj a fost eliminata de Pyunik Erevan la loviturile de departajare, scor 3-4, dupa ce campioana Romaniei a condus in doua randuri, cu 1-0 si 2-1.

De fiecare data echipa din Armenia a egalat si chiar a avut un penalty ratat in prelungiri.

Pentru CFR Cluj aventura europeana va continua in Conference League, acolo unde participa alte trei echipe din Romania.

CFR Cluj va intalni pe Inter Club d’Escaldes din Andorra. Primul meci va avea loc pe teren propriu (21 iulie), urmand ca returul sa se dispute in deplasare (28 iulie).