2
Univ. Craiova
Mitriță 52' Baiaram 38'

Așa am trăit CFR Cluj - Universitatea Craiova

Am transmis live text în această pagină, sâmbătă, de la 20:00, meciul CFR Cluj - Universitatea Craiova din prima etapă a playoff-ului în Liga 1.

În ultimii zece ani cele două echipe s-a mai întâlnit de 36 de ori în principala competiţie internă, de 13 ori s-au impus clujenii, de 11 ori au câştigat oltenii, iar alte 12 partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 18 meciuri - 8 succese CFR - 6 remize - 4 victorii Universitatea Craiova.

CFR Cluj a fost cea mai bună echipă din sezonul regular pe teren propriu, cu 10 victorii, patru remize şi o înfrângere. Mai mult, ardelenii au primit doar şase goluri din postura de gazde!

Universitatea Craiova a câștigat ultimul meci direct, pe teren propriu, cu 1-0.

21:58

Final de partidă.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

87'

Cartonas rosu !

CFR rămâne în zece după eliminarea lui Ilie.

66'

Gol Ilie!

CFR revine în meci prin reușita lui Ilie. Lovitură de cap din centrarea lui Deac de la colțul terenului.

55'

Bîrligea cade în careu, Chivulete se pripește să acorde penalty, dar asistenul face lumină cu o semnalizare de ofsaid.

54'

Ocazie de 3-0 pentru Craiova ratată de Baiaram.

54'

Muhar trage peste poartă din interiorul careului.

52'

Gol Mitriță!

Craiova se desprinde pe tabelă la 2-0 prin Alexandru Mitriță.

46'

Start de repriză secundă.

20:49

Andrei Chivulete trimite echipele la vestiare.

45'

Șansă uriașă de 0-2 ratată de Andrei Ivan. Mingea s-a dus puțin pe lângă poartă.

38'

Gol Baiaram!

Craiova dă lovitura în Gruia prin Baiaram. Totul a pornit de la șutul lui Bancu pe poartă, Sava a respins în față și Baiaram pune capul pentru 0-1.

36'

Este primul corner al Craiovei după zece lovituri de la colț consecutive ale gazdelor.

36'

Craiova aproape de gol la șutul lui Crețu din afara careului. Sava scoate mingea peste poartă!

29'

Bara îi salvează pe cei de la Universitatea Craiova. Mingea rămâne la gazde. E un festival de ocazii la poarta oltenilor care nu joacă nimic.

28'

Otele aproape de gol. Este asediu la poarta oltenilor. Respinge Badelj în corner.

24'

Raportul cornerelor ajunge la 6-0 în favoarea gazdelor.

17'

Maldonado respinge din fața lui Bîrligea. Corner pentru CFR, echipa mai bună în aceste momente ale jocului.