CFR Cluj scapă printre degete victoria la Galați

Echipele Oțelul Galați și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din etapa a 28-a.

Așa am trăit Oțelul - CFR Cluj

Gazdele au deschis scorul prin Pop dintr-o lovitură liberă în minutul 37.

Avantajul celor de la Oțelul a fost anulat în minutul 45 de Otele. Acesta a profitat de respingerea aceluiași Pop după un corner al CFR-ului.

Pe final de meci, în minutul 87, CFR a trecut la conducere în urma golului marcat de Tachtsidis dintr-o lovitură de la 11 metri acordată pentru faultul lui Ghiocel.

Dintr-o lovitură de la 11 metri au egalat și cei de la Oțelul prin Cisotti, în minutul 90+4.

CFR Cluj a avut ultima ocazie a meciului la lovitura de cap a lui Mogoș după o centrare din corner.

Cu 49 de puncte, CFR Cluj ocupă locul secund în clasament. Oțelul se află pe locul 11, cu 33 de puncte.

Caseta tehnică

Oțelul: Pap - Adăscăliţei (Aly Malle 89), Yabre, Ghiocel (Jardan 89), Zhelev - Cisotti, Zivulic, Lameira (S. Teles 61) - Maciel, Al. Pop (G. Cârjan 89), Bodişteanu (R. Tănasă 67). Antrenor: Dorinel Munteanu.

CFR Cluj: R. Sava - Mogoş, Boben, Ajeti, Camora (Aly Abeid 56) - Muhar, K. Keita, Avonou (Tachtsidis 56) - Deac, P. Michael (Bîrligea 56), Otele (R. Filip 90). Antrenor: Adrian Mutu.

Cartonaşe galbene: Adăscăliţei 73, Ghiocel 83 / Deac 69, Tachtsidis 77.

Arbitri: Andrei Chivulete - Mircea Grigoriu, Sebastian Gheorghe.