CFR Cluj revine de la 0-1 și obține prima victorie în playoff

Condusă pe teren propriu de Sepsi Sf. Gheorghe, echipa CFR Cluj a întors rezultatul și s-a impus în cele din urmă, cu 2-1, în primul meci al etapei a 4-a din playoff, în Liga 1.

Dumitrescu a deschis scorul pentru covăsneni, în minutul 28, cu o lovitură de cap la centrarea lui Matei.

CFR Cluj a anulat avantajul oaspeților în finalul primei reprize, minutul 44, prin Bîrligea. Acesta a punctat de asemenea cu capul dintr-o centrare a lui Krasniqi.

La șapte minute după pauză gazdele din Gruia treceau la conducere prin Deac, după o recuperare a balonului în jumătatea adversă de teren.

Sepsi a rămas în inferioritate numerică din minutul 62, când Ninaj a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Gazdele l-au pierdut pe Deac, accidentat, pentru ultimele zece minute din meci, acesta acuzând o lovitură în zona umărului.

Pentru CFR Cluj este prima victorie în playoff, după trei remize consecutive.

Sepsi rămâne ultima în clasament după această înfrângere din Gruia.