1
Sepsi
Dumitrescu 28'

Așa am trăit CFR Cluj - Sepsi

Am transmis live text în această pagină meciul CFR Cluj - Sepsi, partidă care a deschis sâmbătă, de la 19:00, etapa a 4-a în playoff-ul de Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 16 ori în principala competiţie internă, de 12 ori s-au impus clujenii, un joc a fost câştigat de covăsneni, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă din campionatul României: 6 martie 2023, Sepsi OSK - CFR 1907 Cluj 2-2, goluri înscrise M. Tamas, P. Safranko, respectiv Yuri Matias şi R. Janga.

CFR Cluj și Sepsi au deschis sezonul actual, în Supercupa României, meci câștigat de covăsneni, cu 2-1.

20:56

Iulian Călin pune capăt aceste întâlniri. CFR Cluj revine de la 0-1 și câșțigă primul meci din playoff.

90'

Niczuly respinge în corner șutul lui Janga din marginea careului.

88'

Ocazie pentru CFR la pătrunderea lui Krasniqi în careu. Kosovarul a depășit doi adversari și a tras pe lângă poartă.

84'

Petrila aproape să profite de o neglijență a lui Dumitrescu.

82'

Deac părăsește pe targă terenul ținându-se de umărul stâng. Yeboah intră în locul decarului de la CFR.

77'

Forțează cei de la Sepsi cu Tudorie și Rondon în ofensivă.

62'

Cartonas rosu !

Ninaj vede al doilea cartonaș galben și astfel echilibrul numeric se rupe din acest minut.

52'

Gol Deac!

Cei de la Sepsi pierd mingea pe faza de construcție și CFR marchează prin Deac golul de 2-1.

46'

S-a reluat partida.

19:49

1-1 la pauză în Gruia.

45'

Ocazie pentru CFR Cluj la șutul lui Bîrligea din interiorul careului după o acțiune rapidă.

44'

Gol Bîrligea!

CFR Cluj egalează prin Bîrligea cu capul din centrarea lui Krasniqi.

28'

Gol Dumitrescu !

Sepsi deschide scorul prin Dumitrescu din centrarea lui Matei. Finalizare cu capul din partea fundașul stânga al covăsnenilor.

24'

Sepsi aduce mingea în careul gazdelor prin Safranko. Slovacul a tras slab pe lângă poartă.

21'

Bălașa respinge în corner din fața lui Muhar pătruns în careul celor de la Sepsi.

20'

Braun aproape de gol. Șut din interiorul careului blocat de portarul Niczuly.

1'

Ocazie ratată de gazde prin Krasniqi. Acesta ratează finalizarea din interiorul careului.