CFR Cluj rămâne fără victorie după două etape din playoff

Fosta campioană CFR Cluj a remizat pe terenul celor de la Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-1 (1-1), în meciul care a deschis, vineri, etapa secundă din playoff, în Liga 1.

Așa am trăit Sepsi - CFR Cluj

Un meci decis de cele două goluri marcate în prima repriză.

Gazdele din Sf. Gheorghe au deschis scorul prin Marius Ștefănescu în minutul 9 cu un șut din interiorul careului.

Cei de la CFR Cluj au restabilit egalitatea în minutul 21 prin fundașul sloven Matija Boben cu o lovitură de cap în urma unei centrări de la colțul terenului.

Portarul gazdelor Roland Niczuly a avut o contribuție decisivă la punctul obținut de Sepsi.

În finalul primei reprize a ieșit dintre buturi și a blocat mingea pe care o urmărea Daniel Bîrligea.

Apoi, la penultima fază a meciului, Niczuly a avut o intervenție de zile mari, respingând în corner șutul trimis în forță de Bel Durel Avounou.

CFR Cluj rămâne fără victorie după două etape derulate din playoff, la fel ca și ultima din clasament, Sepsi.

Caseta tehnică

Sepsi: Niczuly - D. Ciobotariu, Kecskes, Ninaj – Oroian (Oteliţă 61), N. Păun (Aganovic 74), Kallaku (Safranko 82), Fl. Ştefan (A. Dumitrescu 61) – M. Ştefănescu, Debeljuh, K. Varga (Alimi 61). Antrenor: Bernd Storck.

CFR Cluj: R. Sava - Cr. Manea, Boben, Mogoş, Camora - Muhar, A. Keita, Tachtsidis (Avounou 82) - C. Deac (Fica 86), Bîrligea (P. Michael 72), Otele. Antrenor: Adrian Mutu.

Cartonaşe galbene: Camora 47, Bîrligea 57, Deac 73.

Arbitri: George Găman - Ferencz Tunyogi, Ciprian Danşa.