1
FCSB
Coman 69'

Așa am trăit CFR Cluj - FCSB

Am transmis live text în această pagină derby-ul CFR Cluj - FCSB, meci din etapa a 3-a în playoff-ul de Liga 1.

CFR şi FCSB s-au mai întâlnit de 68 de ori în principala competiţie internă, de 19 ori s-au impus clujenii, de 25 de ori au câştigat roş-albaştrii bucureşteni, iar alte 24 de partide s-au terminat la egalitate.

FCSB a câștigat ultimul duel direct chiar pe terenul rivalei din Gruia, scor 1-0, prin reușita lui Malcom Edjouma în finalul partidei.

În ultimele zece meciuri directe au fost câte patru victorii de fiecare parte și două remize.

Două puncte avans are CFR Cluj în fața FCSB înaintea meciului de duminică seara în clasament.

22:57

Final de meci.

90'

Ocazie mare și pentru FCSB ratată de Coman. Șut blocat de Scuffet. A fost ultima fază a meciului.

90'

Din nou Yeboah la finalizare, de această dată cu piciorul. Mingea se duce pe lângă poartă. CFR caută lovitura decisivă.

90'

Yeboah reia cu capul pe spate. Mingea ușoară pentru Târnovanu.

90'

Rămâne 1-1, după ce reușita lui Omrani a fost confirmată de VAR ca anulată.

90'

Omrani marchează, dar de la margine se ridică un fanion. Se așteaptă decizia VAR.

89'

Cordea întoarce pentru șutul lui Radaslavescu din afara careului. Mingea se duce peste poartă.

83'

Incredibilă ocazie ratată de Coman după o pătrundere personală în marginea careului advers. A căutat colțul lung, dar mingea a ieșit de puțin afară. FCSB domină finalul de meci.

80'

Braun respinge în corner din fața lui Cordea la pasa lui Coman.

76'

Yeboah în locul lui Janga la CFR.

73'

Momente de joc dominate de FCSB. Petrila se opune providenția la șutul lui Coman.

71'

Scuffet reține șutul lui Omrani din afara careului.

70'

Cei de la FCSB insistă după marcarea golului și Olaru obține lovitura de la colț în duel cu Braun.

69'

Omrani intră la FCSB în locul lui Compagno.

69'

Gol Coman!

FCSB egalează prin Coman dintr-o lovitură liberă. Este a 6-a reușită pentru Coman în actualul campionat.

65'

CFR aduce repede mingea în careul oaspeților. Petrila trimite slab pe poartă.

63'

Dawa (FCSB) este și el avertizat.

63'

Centrarea lui Petrila din lovitură liberă iese în afara terenului.

62'

Radaslavescu în locul lui Cristea la FCSB.

61'

Radunovic pătrunde pe stânga, dar centrează în afara terenului.

59'

Petrila în locul lui Bîrligea, accidentat, la CFR.

55'

Târnovanu reține mingea reluată de Krasniqi spre colțul scurt.

55'

Braun respinge din fața lui Cordea. A fost însă offside la mijlocașul roș-albaștrilor.

51'

Radunovic respinge providențial din fața lui Janga. Ar fi fost 2-0 pentru CFR fără această intervenție.

49'

Cristea, primul jucător avertizat din tabăra oaspeților.

46'

Dawa în locul lui Șut și Cordea în locul lui Miculescu la FCSB.

46'

Start de repriză secundă.

21:50

Radu Petrescu pune capăt primei reprize după un corner al FCSB rămas fără rezultat.

45'

Miculescu ratează incredibil din 2-3 metri. Scuffet a respins cu umărul.

43'

Olaru trimite în fața porții. Apare Yuri și respinge prin alunecare din fața lui Compagno.

41'

Braun blochează mingea trimisă spre poartă de Șut. Corner pentru FCSB.

40'

Sorescu pătrunde în dreapta, dar centrează complet greșit.

33'

Târnovanu iese din poartă și blochează execuția lui Krasniqi.

26'

Muhar este avertizat pentru un tampon aplicat lui Șut.

24'

Olaru pătrunde în stânga și trimite în fața porții pentru apariția lui Miculescu. Acesta ratează de puțin întâlnirea cu balonul.

21'

CFR continuă să domine jocul, dar mai devreme cei de la FCSB au solicitat penalty la un posibil henț comis de Krasniqi.

20'

Gol Bîrligea!

CFR Cluj deschide scorul după un corner. Târnovanu a respins în față mingea trimisă cu capul de Burcă la centrarea lui Cvek, iar pe urmărire Bîrligea a trimis în poartă pentru 1-0.

18'

Târnovanu se opune golului la șutul lui Bîrligea din afara careului.

16'

Muhar trimite de la peste 25 de metri. Mingea trece puțin peste poarta celor de la FCSB.

15'

Sorescu îl blochează pe Krasniqi. Aruncare de la margine pentru CFR.

11'

Muhar încearcă șutul de la distanță. Mingea se duce mult pe lângă poarta FCSB.

10'

Șut faultează în atac la un duel cu Cvek.

9'

Compagno obține lovitura liberă în jumătatea adversă.

2'

Primul atac al celor de la FCSB. Olaru combină cu Miculescu, dar își face mingea prea lung.

1'

Cei de la CFR solicită penalty pentru un posibil henț la Cristea. Jocul continuă după verificarea VAR.

1'

Start de partidă în Gruia.

21:01

Aproape 16.000 de spectatori asistă la meciul din Gruia.

21:00

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Braun - Muhar, Cvek - Daec, Bîrligea, Krasniqi - Janga.

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Cristea, Tamm, Radunovic - Olaru, Șut, Ov.Popescu - Miculescu, Compagno, Coman.