CFR Cluj - FC Voluntari 0-0. Criza in Gruia!

Remiza intre CFR Cluj si FC Voluntari, scor 0-0, in ultima partida a etapei a 23-a din CASA Liga 1. Asa am trait CFR Cluj - FC Voluntari

Un rezultat in urma caruia CFR Cluj rateaza pentru a doua etapa la rand sansa primului loc in clasament.

FC Voluntari obtine primul punct in istoria confruntarilor cu CFR Cluj pe terenul campioanei Romaniei.

CFR Cluj castigase toate cele sase meciuri disputate acasa cu FC Voluntari pana la meciul de luni seara.

Trei mari ocazii a ratat CFR Cluj in prima repriza a meciului din Gruia.

Hoban a sters bara transversala cu un sut din interiorul careului in minutul 22 dupa o faza fixa executata de pe flancul drept.

In minutul 35 portarul Rimniceanu a blocat in extremis sutul lui Itu de asemenea din interiorul careului.

Patru minute mai tarziu Deac a trimis cu latul incredibil pe langa poarta la o minge asezata pe sut de Rondon.

Partea secunda a adus o faza extrem de controversata la poarta oaspetilor dupa o lovitura libera obtinuta de Paun in duel cu algerianul Satli.

Deac a centrat in careu si Vinicius a reluat cu capul pe poarta. Rimniceanu a respins din apropierea liniei portii, pe una dintre reluarile TV observandu-se ca mingea ar fi depasit linia portii.

Faza a continuat si gazdele n-au obtinut decat un corner care pana la urma a ramas fara urmari pe tabela.

CFR Cluj: Bălgrădean - Manea (Chipciu '85), Vinicius, Burcă, Camora - Itu (Costache '63), Hoban, Gîdea (Păun  '12) - Deac (Omrani '85), Debeljuh, Rondon (Pereira '63): Antrenor: Edward Iordănescu.

FC Voluntari: Rîmniceanu - Satli, Achim, Armaş, Vlad - Ivanov (Ricardinho '90), Droppa, I. Gheorghe - A. Ilie (Remacle '68), Pesic, Betancor  (Angelov '90). Antrenor:  Bogdan Andone.

Cartonaşe galbene: Debeljuh '40, Hoban '76, Burcă  '87 / Ivanov '52, Satli '69. Râmniceanu '87.