0
0
FC Voluntari

Asa am trait CFR Cluj - FC Voluntari

Ultima partida a etapei a 23-a din CASA Liga 1 a fost CFR Cluj - FC Voluntari, meci transmis live text in aceasta pagina.

22:26

90'

Balgradean arunca mingea in careul advers, dar centralul Marian Barbu fluiera fault in atac la Vinicius.

90'

In ultimele 30 de secunde intra si Balaur in locul lui Pesic.

90'

Voluntari aduce mingea in careul advers prin Ion Gheorghe. Pasa la poartar pentru Balgradean si CFR reia atacurilor. Se intra in ultimul minut.

90'

Senzationala parada lui Rimniceanu la capul lui Burca. Asediu total la poarta ilfovenilor.

90'

Rimniceanu respinge de la radacina barei. Cinci minute de prelungire pentru acest meci.

78'

Pereira suteaza mult pe langa poarta. Lipsa de inspiratie la finalizare pentru CFR.

76'

Rimniceanu retine centrarea lui Perreira.

75'

Galben incasat de Hoban. Primul avertisment in tabara gazdelor.

70'

Lovitura libera pentru CFR Cluj. Deac trimite inalt in careu, Vinicius reia cu capul si Rimniceanu respinge la limita. Pe una dintre reluari pare ca mingea a trecut linia portii. Doar corner pentru gazde dupa o faza cu adevarat controversata.

69'

Paun obtine lovitura libera si cartonasul galben pentru algerianul Satli.

67'

Costache centreaza pe jos in careul oaspetilor. Respinge Armas.

46'

Start de repriza secunda. E ultimul meci al etapei a 23-a si se joaca cu primul loc pe masa.

21:20

Pauza in Gruia.

39'

Deac rateaza incredibil cu latul din interiorul careului la pasa lui Rondon.

36'

Contraatacul oaspetilor nu se lasa prea mult asteptat. Trei contra doi si Ilie suteaza in blocaj. Corner pentru Voluntari.

35'

Rimniceanu blocheaza sutul lui Itu, apoi aparatorii oaspetilor indeparteaza balonul.

31'

Betancor trece usor de Vinicius in careul gazdelor, dar intra in unghi. Tot el intoarce mingea la Ion Gheorghe care trimite slab pe langa poarta.

24'

Replica a ilfovenilor pe contraatac prin Betancor. Corner pentru Voluntari, primul al meciului.

22'

Hoban sterge transversala cu un sut din interiorul careului dupa o centrare din dreapta. Ocazie din faza fixa.

12'

Fault in atac fluierat la Rondon intr-un duel cu Achim.

11'

Paun in locul lui Gidea la gazde.

11'

Rondon suteaza slab pe centrul portii. Minge de incalzire pentru Rimniceanu.

1'

A inceput meciul din Gruia.

0'

CFR Cluj: 34 Balgradean - 4 Manea, 55 Vinicius, 3 Burca, 45 Camora - 94 Itu, 28 Hoban, 75 Gidea - 10 Deac, 22 Debeljuh, 99 Rondon.

FC Voluntari: 12 Rimniceanu - 90 Satli, 2 Achim, 5 Armas, 23 Vlad - 4 Ivanov, 66 Droppa, 8 I.Gheorghe - 21 Ilie, 7 Pesic, 9 Betancor.

12:28

CFR şi FC Voluntari s-au mai întâlnit de 13 ori în principala competiţie internă, de 10 ori au câştigat clujenii, de două ori au învins ilfovenii, iar un joc s-a terminat la egalitate.