FC Botosani
Florescu 66'

Așa am trăit CFR Cluj - FC Botosani

Am transmis live text în această pagină duelul CFR Cluj - FC Botoșani din etapa a 7-a în Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 26 de ori în principala competiţie internă, de 13 ori s-au impus clujenii, de șapte ori au câştigat moldovenii, iar alte șase partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 13 meciuri - 9 victorii CFR Cluj - 3 remize - un succes FC Botoşani.

Cea mai recentă întâlnire directă din campionat: 11 decembrie 2022, FC Botoşani - CFR Cluj 1-1.

21:03

Final de meci.

74'

Sava scoate în corner șutul lui Florescu din lovitură liberă.

69'

Cartonas rosu !

Fabrice este eliminat cu roșu direct pentru o intrare asupra lui Camora.

66'

Gol Florescu !

Botoșani reduce din diferență prin Florescu.

61'

Gol Tachtsidis!

CFR se desprinde la 3-0 prin grecul Tachtsidis din lovitură de la 11 metri.

60'

Penalty acordat de Iulian Dima la intervenția VAR. Dican a respins mingea cu mâna la o deviere cu capul.

46'

Start de repriză secundă.

19:51

2-0 la pauză pentru CFR.

40'

Florescu trage în zid dintr-o lovitură liberă, mingea rămâne la oaspeți și Dican găsește poarta.

38'

Deac vede cartonașul galben pentru o lovitură cu cotul.

36'

Gol Otele!

CFR se desprinde pe tabelă prin Otele. Finalizare spectaculoasă din interiorul careului pentru 2-0.

33'

Ocazie ratată de Botoșani prin Pinson. Portarul Sava blochează colțul scurt.

32'

Otele driblează în careu și trimite pentru Bîrligea. Acesta trimite slab spre poartă.

29'

Lovitură liberă irosită de gazde.

22'

Gol Otele!

CFR Cluj deschide scorul prin Otele cu un șut din interiorul careului.

17'

Ajeti trimite cu capul pe lângă poartă din centrarea lui Deac de la colțul terenului.

12'

Mutombo îl faultează pe Otele în marginea careului. Lovitură liberă rămasă fără rezultat pe tabelă.