4
0
Dinamo

Așa am trăit CFR Cluj - Dinamo

Am transmis live text în această pagină meciul CFR Cluj - Dinamo din etapa a 27-a în Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 55 de ori, de 25 de ori s-au impus clujenii, de 20 de ori au câştigat bucureştenii, iar alte 10 partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 27 de jocuri - 14 victorii CFR Cluj - 6 remize - 7 succese Dinamo.

Ultimul succes bifat de bucureşteni pe prima scenă datează din 6 mai 2017, CFR Cluj - Dinamo 0-3.

Cea mai recentă întâlnire directă din campionatul României: 8 octombrie 2023, Dinamo - CFR Cluj 1-1 (H. Abdallah / D. Bîrligea).

21:52

Final de partidă.

82'

Gol Otele!

Otele se demarcă în careu și marchează pentru 4-0.

79'

Gol Otele!

CFR se desprinde la 3-0 prin reușita lui Otele.

75'

Otele scapa spre poartă și trage pe lângă.

68'

Gol Muhar!

Centrare din corner și Muhar reia cu capul în poartă pentru 2-0.

52'

Gol Bîrligea!

CFR Cluj deschide scorul pe un contraatac prin Bîrligea.

46'

Primul corner al meciului pentru Dinamo apare în chiar debutul părții secunde.

45'

Start de repriză secundă.

20:49

0-0 la pauză după o primă parte dominată de CFR.
Sugestiv în acest sens este raportul cornerelor, 7-0 în favoarea gazdelor, și numărul de ocazii de gol.

44'

Ocazie ratată de CFR prin Tachtsidis. Șutul acestuia din interiorul careului a trecut prin fața porții.