CFR Cluj castiga la Mioveni cu un gol din offside

Victorie chinuita pentru CFR Cluj pe terenul nou-promovatei CS Mioveni, scor 1-0, vineri seara, intr-un meci din etapa a 4-a in CASA Liga 1.

Petrila a marcat unicul gol al meciului, in minutul 49, dintr-un offside mare nesemnalizat.

O faza la care VAR-ul ar fi facut lumina cu usurinta.

Este a patra partida la rand in care campioana CFR Cluj face diferenta in repriza a doua dupa scor egal la pauza.

Cei de la Mioveni au fost aproape de egalare in finalul meciului. Balgradean a respins in extremis lovitura de cap a brazilianului Garutti, in minutul 82.

Argesenii au mai avut si un penalty neacordat in repriza secunda.

CFR Cluj a trecut pe langa golul doi in minutul 88 la capatul unui contraatac. Chipciu a preferat sa traga la poarta in detrimentul unei pase si Ducan a reusit sa blocheze in corner.

Echipa antrenata de Marius Sumudica ramane pe primul loc, cu 12 puncte din tot atatea posibile.

CS Mioveni ramane cu trei puncte dupa a treia infrangere in patru meciuri.

CS Mioveni: Ducan – Scarlatache, Garutti, Balaur (Cristea ’57) – Oancea (Rădescu ’57), Panait (Veres ’84), L. Dumitriu, Şerbănică – Blănaru (Massaro ’73), Rusu, Buziuc (Coşereanu ’57). Antrenor: Alexandru Pelici.

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic (Manea ’46), Graovac, Ciobotariu, Latovlevici – Tahiri, Fofana (Hoban ’73), Chipciu – Petrila (Gîdea ’58), Debeljuh (Omrani ’46), Costache (Deac ’46).  Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Rusu ’40, Garutti ’75, Cristea ‘82 / Ciobotariu ’76, Deac ’82, Hoban ’84, Omrani ’87.

Arbitru: Andrei Chivulete.