Astra invinsa de Zoria Lugansk din Ucraina

Formatia Astra Ploiesti a fost învinsa, luni, cu scorul de 2-1 (0-0), de echipa ucraineana Zoria Lugansk, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregatire din Turcia.
Golurile învingatorilor au fost marcate de Gritoi '50 si Tzarich '63. Pentru Astra a înscris Budescu, în minutul 80.

Astra (repriza I): C.Lungu - Barboianu, Mihalache, Oprsal, J.Morais - Patrascu - Seto, Bajenaru - Tigoianu, Fatai, Vadrariu.

Astra (repriza a II-a): Grigore - Barboianu, Mihalache, Oprsal, J.Morais (Rusu '80) - Seto - William de Amorim, Tiganasu - Budescu, Y.Hamza, Stan (Arthuro '80). Antrenor: Antonio Conceicao.

Echipa Astra Ploiesti va sustine ultimul amical al perioadei din Antalya joi, de la ora 17.00, contra unei alte formatii ucrainene, Metalug Donetk.