Astra invinge Sepsi in ultimul meci din playoff

Partida cu garda jos, luni seara, la Giurgiu intre Astra si Sepsi Sf.Gheorghe in etapa a 10-a, ultima din playoff-ul Ligii 1.

Astra s-a impus, cu 3-2, obtinand a doua victorie din playoff, una de moral inaintea finalei Cupei Romaniei contra celor de la Viitorul.

Mrzljak a deschis scorul dupa 13 minute cu o lovitura de cap in urma unui corner executat de Valentin Gheorghe.

Moise a pasat apoi decisiv pentru reluarea lui Balaure de 2-0 in minutul 27.

In finalul primei reprize, minutul 43, Tandia a redus din diferenta dupa o patrundere in careul Astrei.

Faza de antrenament in minutul 63 la golul de 3-1 al giurgiuvenilor cu Alibec servindu-l ideal in fata portii pe Moise.

La ultima faza a meciului, in minutul 90+2, Erico a deviat in propria poarta centrarea lui Popescu.

S-a terminat asadar 3-2 si Sepsi incheie fara victorie primul playoff din scurta istorie in Liga 1 a echipei din Covasna.

Astra: Lazar - Butean, Bejan, Erico, Radunovici (C. Dima '70) - Biceanu (Begue '70), Mrzljak (Chiriac '83), R. Moise - V. Gheorghe, D. Alibec, Balaure. Antrenor Costel Enache;

Sepsi: Niczuly - Gabriel Moura (Balaska '74), Rudol, Jovanovici (Hamed '38), F. Ştefan - Carnat, Velev, Karniţki, Omar - Tandia, Sîntean (Călin Popescu '66). Antrenor: Marin Barbu.

Cartonaşe galbene: Sîntean '45, Omar '60, Hamed, '65, Rudol '76.

Arbitru: Ionuţ Coza.