Astra castiga fara drept de apel la Medias

Echipa Astra Giurgiu s-a impus cu un categoric 4-0 pe terenul celor de la Gaz Metan Medias, vineri seara, intr-un meci din etapa a 8-a in playoff-ul din Liga 1.

O partida controlata de giurgiuveni de la un capat la celalalalt, desi Astra a deschis scorul tarziu in finalul primei reprize.

Nigerianul Kehinde Fatai a punctat pentru 1-0 cu sapte minute inaintea pauzei.

Partea secunda a fost controlata in totalitate de jucatorii pregatiti de Bogdan Andone, Astra punctand pana la final de alte trei ori.

Mihai Radut a facut 2-0 la cinci minute dupa pauza cu un sut spectaculos din afara careului.

Apoi, in minutul 64, Alexandru Ionita II a marcat cu o reluare din alunecare dupa o centrare venita din flancul drept.

Alexandru Balaure avea sa inchida tabela cu un sfert de ora inaintea finalului cu capul din centrarea lui Radunovic de pe flancul stang.