A venit decizia Comisiei de Disciplina in cazul Sepsi - FCU. Lovitura grea pentru echipa lui Mititelu

In cele din urma avem un verdict in ceea ce priveste deznodamantul partidei Sepsi Sf.Gheorghe - FCU 1948, meci suspendat de arbitru din cauza scandarilor xenofobe ale suporterilor craioveni.

Comisia de Disciplina, asa cum era de asteptat, a oferit victoria la masa verde, cu 3-0, celor de la Sepsi, dupa ce discutarea acestui caz a fost amanata de doua ori, pe 1 si 8 februarie.

In plus, FCU 1948 este obligata sa dispute urmatoarele sase meciuri considerate acasa pe un teren neutru si fara spectatori.

Meciul Sepsi - FCU 1948, programat pe 31 ianuarie, a fost suspendat la 26 de minute trecute din prima repriza.

Centralul Andrei Chivulete a pus punct meciului din cauza scandarilor xenofobe venite din partea galeriei craiovene.

Adrian Mititelu, patronul formatiei din Banie, a organizat urmatorul meci disputat pe teren propriu fara spectatori de teama unor noi derapaje din galerie.

Cu cele trei puncte obtinute la masa verde Sepsi isi consolideaza locul sase in clasament.

Covasnenii au patru puncte in fata celor de la Petrolul, cu cinci etape ramase de disputat din sezonul regular.