2
1
Islanda
Gudmundsson 31'

Ucraina revine de la 0-1 la pauză cu Islanda și obține calificarea la EURO 2024. Va fi primul adversar al României la turneul final

Ucraina a învins Islanda în finala barajului pentru EURO 2024, cu 2-1, după ce a fost condusă la pauza meciului disputat la Wroclaw, în Polonia.

23:37

Final de partidă. UCRAINA întoarce scorul în partea secundă și obține calificarea la EURO 2024, unde va face parte din grupa României.

84'

Gol Mudryk!

Ucraina trece la conducere prin golul marcat de Mudryk. Șut din afara careului fără speranță pentru portarul islandez.

75'

Ocazie ratată de ucraineni prin Mykolenko.

65'

Yaremchuk se demarcă în careu și trage în plasa laterală.

54'

Gol Tsygankov!

Ucraina egalează pe bune de această dată. Nicio urmă de îndoială la golul marcat de Tsygankov după o patrundere în zona centrală.

48'

Reluare cu capul peste poartă islandezilor.

46'

A început repriza secundă.

22:34

Islanda intră cu 1-0 la pauză.

42'

Arbitrul francez Clement Turpin anulează golul Ucrainei pe motiv de ofsaid.

40'

Ucraina restabilește egalitatea prin Yaremchuk, dar faza este analizată de VAR sub suspiciunea de ofsaid.

37'

Ocazie pentru Ucraina la șutul lui Sudakov din interiorul careului. Portarul islandez respinge în corner.

31'

Gol Gudmundsson!

Islanad deschide scorul contrar cursului jocului prin Albert Gudmundsson cu un șut din afara careului.

27'

Ofsaid la Yaremchuk.

25'

Posesie superioară pentru Ucraina până în acest minut: 65%-35%.

21'

Haraldsson vede primul galben al meciului.

15'

Ocazie pentru islandezi la șutul lui A.Gudmundsson. Respinge portarul ucrainean.