Fotbal International

Trei mari surprize in Cupa Angliei

Sursă foto: twitter.com/MillwallFC

Sambata s-au disputat primele meciuri din turul 5 al Cupei Angliei, iar trei echipe care porneau cu sansa a doua au furnizat surpriza.

Lincoln City, echipa din al cincilea esalon, a eliminat-o in deplasare pe Burnley, formatie de Premier League, cu 1-0.

Unicul gol a fost marcat in minutul 89 dupa o lovitura de la colt.

Intr-o alta partida, Huddersfield a scos remiza alba pe teren propriu cu Manchester City si forteaza astfel rejucarea partidei pe terenul echipei lui Pep Guardiola.

Huddersfield evolueaza in Championship, al doilea esalon din Anglia.

Millwall, echipa lodoneaza din al treilea esalon devenita celebra din pricina suporterilor implicati in acte de huliganism si care au ajuns subiect in filmele de actiune, a eliminat-o pe Leicester City, campioana Angliei, cu 1-0.

Cummings a marcat golul calificarii in minutul 90, in conditiile in care Millwall evolua in inferioritate numerica din minutul 52. Cooper primise atunci al doilea cartonas galben si fusese eliminat.