Fotbal International

Spania și Brazilia au făcut spectacol într-un amical cu șase goluri

Arena Santiago Bernabeu din Madrid a găzduit amicalul de lux dintre Spania și Brazilia.

O partidă încheiată în cele din urmă la egalitate, scor 3-3, după ce spaniolii au condus cu 2-0 și 3-2.

Rodri a deschis scorul dintr-un penalty obținut de Yamal, apoi Dani Olmo a majorat avantajul gazdelor.

Brazilia a redus din diferență până la pauză prin Rodrygo, pentru ca în partea secundă rezerva Endrick să aducă egalarea, marcând al doilea său gol consecutiv la naționala mare a Braziliei.

Spania a mai revenit o dată la conducere tot dintr-o lovitură de la 11 metri transformată de Rodri în minutul 87.

Scorul final avea să fie stabilit de Lucas Paqueta, jucător care a punctat de asemenea dintr-un penalty în al șaptelea minut de prelungire.