Fotbal International

Messi face senzație în primul meci ca titular la Miami. Nou record pentru televiziunea americană

Lionel Messi a marcat două goluri și a oferit o pasă de gol în victoria categorică obținută de Inter Miami în fața celor de la Atlanta United, scor 4-0.

Pentru Lionel Messi a fost al doilea meci în tricoul celor de la Inter Miami, dar primul pe care îl începe ca titular.

Argentinianul și-a pus rapid amprenta asupra jocului ofensiv al echipei sale, marcând de două ori în prima repriză.

În a doua parte a meciului Messi a pasat decisiv, după care a fost schimbat în minutul 78.

Al doilea gol marcat de Messi marți noapte a fost cel mai urmărit moment în direct din istoria televiziunii americane.

Potrivit măsurătorilor oficiale golul lui Messi a fost urmărit de 3.4 miliarde de telespectatori.