Fotbal International

Panică la Inter Miami. Messi schimbat înaintea pauzei!

Atacantul argentinian Lionel Messi a fost înlocuit după doar 37 de minute la un meci din MLS.

Lionel Messi a acuzat probleme musculare și a fost înlocuit în minutul 37 al meciului pe care Inter Miami l-a disputat cu Toronto și care s-a încheiat cu victoria formației americane, scor 4-0.

Antrenorul Gerardo Martino este încrezător că accidentarea lui Messi nu este una gravă, suspiciunea inițială fiind de ruptură musculară.

”E mai mult vorba de un disconfort. Nu cred să fie o accidentare musculară serioasă. Probabil e vorba și de oboseală”, a spus Martino.

S-a întâmplat doar pentru a opta oară în 937 de meciuri ca Messi să fie înlocuit înaintea pauzei!

Messi a revenit la Miami după meciurile echipei naționale a Argentinei în preliminariile Cupei Mondiale din 2026.

Ultima oară Argentina a evoluat în Bolivia la peste 3500 de metri altitudine, meci în care Messi a rămas rezervă.

Peste o săptămână cei de la Intrer Miami vor disputa finala US Open Cup contra lui Houston Dynamo.

Pe lista accidentaților de la Inter Miami mai este și fundașul spaniol Jordi Alba.