Fotbal International

Manchester United si Liverpool ajung in semifinalele Cupei Ligii

Victorii pentru favoritele Manchester United si FC Liverpool, miercuri seara, in sferturile de finala ale Cupei Ligii Angliei.

La trei zile dupa ce remiza pe acelasi teren, Old Trafford, cu West Ham United, echipa lui Jose Mourinho si-a luat revansa impunandu-se cu un categoric 4-1.

Ibrahimovic si Mata au reusit cate o dubla, in timp ce Fletcher, fostul echipier de la Manchester United a restabilit egalitatea la unu in minutul 35.

Liverpool s-a impus cu 2-0 pe Anfield Road in fata celor de la Leeds United prin golurile marcate de Origi si Woodburn in ultimul sfert de ora al meciului.

In semifinale, Manchester United o va intalni pe Hull City, echipa care a eliminat pe Newcastle United in urma loviturilor de departajare, in timp ce Liverpool va da piept cu Southampton, formatie care a trecut in sferturi de Arsenal.