Fotbal International

Ludogoret castiga in campionat cu golul lui Hamza

Echipa bulgara Ludogoret Razgrad a castigat, sambata seara, ultimul meci de campionat inaintea duelului cu Steaua din playoff-ul Ligii Campionilor.

Campioana Bulgariei s-a impus pe teren propriu, cu 2-0, in fata formatiei CSKA Sofia, una dintre cele mai titrate formatii din fotbalul bulgaresc.

Misidjan a deschis scorul in prima repriza, iar Hamza, jucatorul dorit de Steaua, a inchis tabela imediat dupa pauza.

Cosmin Moti nu a evoluat niciun minut, iar cei de la Ludogoret au evoluat in formula:

Cvorovici - Choco, A. Aleksandrov, Terziev (Barthe '66), Minev -Espinho, Abel - Abalo, Wanderson, Misidjan (M. Aleksandrov '76) - Hamza (Juninho Quixada '85).

Steaua-Ludogoret se disputa marti seara de la 21:45 pe Arena Nationala din Bucuresti si va fi live text pe onlinesport.ro