Fotbal International

Echipa lui Dan Petrescu a remizat în manșa tur din sferturile Ligii Campionilor Asiei

Într-un duel sută la sută sud-coreean, echipele Jeonbuk și Ulsan au remizat, scor 1-1, pe terenul formației lui Dan Petrescu.

Jeonbuk, echipa fostului internațional român, a deschis scorul în minutul 4 prin Song după o fază rapidă de atac. Acesta a fost găsit ideal în șase metri și a împins mingea cu latul în poartă pentru 1-0.

În minutul 25, cei de la Jeonbuk au ratat o lovitură de la 11 metri prin Orobo.

Cei de la Ulsan au restabilit egalitatea prin Lee, cu 13 minute înaintea finalului.

Returul este programat pe 12 martie.

Într-un alt meci din sferturile de finală din Liga Campionilor Asiei echipa Al Ain din Emiratele Arabe Unite a învins pe Al Nassr, formație la care evoluează Cristiano Ronaldo, cu 1-0.