Fotbal International

Dubla reusita de Ibrahimovic la debutul pentru LA Galaxy. Primul gol e o bijuterie (video)

Sursă foto: twitter.com/LAGalaxy

Zlatan Ibrahimovic a debutat cu doua goluri in tricoul noii sale echipe Los Angeles Galaxy.

Atacantul suedez s-a dovedit decisiv in derby-ul cu Los Angeles FC si prin golurile sale din minutele 77 si respectiv 90+1 a adus victoria pentru Galaxy, scor 4-3.

Ibrahimovic intrase pe teren in minutul 71 la scorul de 3-2 pentru Los Angeles FC, echipa care a condus chiar cu 3-0 imediat dupa pauza.

Prezentat oficial in urma cu doar doua zile la Galaxy, Ibrahimovic nu se dezminte si continua traditia golurilor la debut in competitiile la care a luat parte.

Major League Soccer este a sasea competitie in care Ibrahimovic marcheaza la debut dupa Champions League, Serie A, La Liga, Ligue 1 si Premier League.