Fotbal International

Dan Petrescu a pierdut dramatic meciul cu fosta sa echipa

Ghinion teribil pentru Dan Petrescu în derby-ul orgoliilor cu fosta sa echipa Kuban Krasnodar. Aflat în premiera pe banca lui Dynamo Moscova în campionat, Petrescu a pierdut cu 2-1 meciul disputat pe teren propriu în etapa a 7-a din Premier League.

Noboa a deschis scorul pentru Dynamo Moscova în prelungirile primei reprize, dar cei de la Kuban au revenit imediat dupa pauza.

Mai întâi Fiedler a restabilit egalitatea în minutul 65, pentru ca Ozbiliz sa marcheze golul victoriei lui Kuban în minutele de prelungire cu un sut fabulos din marginea careului de 16 metri.

A fost momentul în care Dan Petrescu a cedat nervos si a plecat în graba spre vestiare.

În urma acestui rezultat Dynamo Moscova ramâne lanterna rosie în Rusia, cu doar trei puncte în sapte etape.

Gigel Bucur a fost rezerva la Kuban, iar Daniel Niculae nu a facut parte din lot.