Fotbal European

Victorie dupa victorie. Manchester United ajunge la opt succese consecutive pe teren propriu

Echipa Manchester United s-a calificat, vineri seara, in turul 4 al Cupei Angliei in urma succesului inregistrat pe teren propriu contra lui Everton, scor 3-1.

Brazilianul Antony a deschis scorul pentru Manchester United, in minutul 4. Un avantaj pe care vizitatorii din Liverpool l-au anulat zece minute mai tarziu. Coady a primit in cativa metri si a impins in poarta mingea scapata de portarul De Gea printre picioare.

Acelasi Coady si-a marcat in propria poarta la sapte minute dupa pauza.

Rashford a inchis tabela dintr-o lovitura de la 11 metri, in minutul 90+7.

La 2-1, in partea secunda, cei de la Everton au avut un gol anulat de VAR pentru o pozitie afara din joc.

Manchester United ajunge in turul 4 al Cupei Angliei, dupa al optulea succes consecutiv pe teren propriu in toate competitiile.