Fotbal European

Ianis Hagi, 65 de minute jucate in Old Firm

Internationalul Ianis Hagi a fost titular la Rangers in derby-ul Scotiei cu Celtic.

Legendarul duel Old Firm ajuns la episodul cu numarul 423 s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

Un rezultat stabilit inca de la pauza, dupa reusitele lui Elyounoussi pentru gazde, in minutul 23, respectiv Morelos pentru Rangers, un sfert de ora mai tarziu.

Pentru Morelos este primul gol marcat intr-un derby Old Firm la a 13-a aparitie.

Ianis Hagi a evoluat pana in minutul 65, cand i-a lasat locul in teren canadianului Arfield.

Rangers ramane fara infrangere in actualul sezon din Scotia, echipa pregatita de Steven Gerrard fiind deja campioana dupa o asteptare de un deceniu.

Pana la finalul sezonului din Scotia mai sunt programate cinci runde, iar cele doua formatii se vor mai duela o data pe Ibrox Park.

Diferenta dintre Rangers si Celtic ramane de 20 de puncte.