Europa League

Stanciu, reusita de exceptie in casa lui Ianis Hagi (VIDEO). Slavia Praga o elimina pe Rangers!

Slavia Praga merge in sferturile de finala din Europa League dupa 2-0 pe Ibrox Park din Glasgow. Unul dintre goluri i-a apartinut lui Nicolae Stanciu si a fost o reusita de exceptie.

Apasati aici pentru VIDEO cu golul lui Stanciu

Internationalul roman a inceput ca titular la Slavia Praga si a marcat golul doi al formatiei sale cu un sut spectaculos direct dintr-o lovitura libera, in minutul 74.

Stanciu a fost apoi inlocuit, in minutul 90, de Lingr.

Ianis Hagi a fost doar rezerva la Rangers, formatie care a incheiat partida in dubla inferioritate numerica.

Roofe in minutul 62 cu rosu direct si Balogun in minutul 73 pentru cumul de cartonase galbene au fost trimisi mai devreme la cabine.

Pentru Nicolae Stanciu este al cincilea meci consecutiv in care marcheaza. Forma acestuia este imbucuratoare in perspectiva celor trei partide pe care nationala Romaniei le sustine la finalul acestei luni in preliminariile Cupei Mondiale din Qatar 2022.