Romania U21

Victorie în ultimul minut pentru naționala U21 în preliminariile Campionatului European

Naționala de tineret U21 a României a învins Finlanda, cu 1-0, într-un meci disputat, marți seara, la Sibiu, în preliminariile EURO 2025.
România U21 în preliminariile EURO 2025: Rezultate și clasament

Matei Ilie a marcat golul victoriei, în minutul 90+8, cu capul după o centrare din corner.

Pentru România U21 este a doua victorie consecutivă în preliminariile Campionatului European.

Daniel Pancu a folosit următoarea formulă de echipă contra Finlandei:

1. Sava – 2. Pantea, 3. Ignat, 6. M. Ilie, 4. Amzăr – 17. Corbu, 15. Vulturar, 8. Grameni (14. Burnete, 86)- 11. Baiaram (7. Mazilu, 54), 9. L. Munteanu, 10. Oct. Popescu (19. R. Ilie, 73).

România ocupă locul trei în clasamentul grupei, după revelația Albania (9 puncte) și Elveția (7 puncte), cu mențiunea că albanezii au un meci în plus disputat.