Romania U21

România U21, victorie pe final în deplasare cu Armenia

Naționala de tineret sub 21 de ani a României a urcat pe primul loc în grupa de calificare pentru Campionatul European din 2025.

Tricolorii au obținut in extremis victoria în meciul disputat în deplasare contra echipei similare a Armeniei, scor 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Mihai cu o lovitură de cap din centrarea lui Constantin Grameni.

La patru minute după pauză România a avut un gol anulat pentru un fault în atac comis de Louis Munteanu.

Atacantul de la Farul a ratat o mare ocazie în debutul partidei.

România U21 acumulează 13 puncte după șase meciuri disputate și ocupă primul loc în fața Elveției, echipă care va juca împotriva Albaniei, formația de pe locul al treilea.

Următorul meci pentru selecționata pregătită de Daniel Pancu va avea loc în 6 septembrie pe teren propriu cu Muntenegru.