Echipa Nationala

Romania U20 invinsa acasa de echipa similara a Norvegiei. Explicatiile lui Bogdan Lobont

Sursă foto: FRF.ro

Selectionata pregatita de Bogdan Lobont a pierdut amicalul cu Norvegia U20 disputat la Ploiesti, scor 1-2.

Tricolorii au deschis scorul prin Anton, in minutul 28. Dupa pauza echipa vizitatoare a intors rezultatul prin reusitele lui Nordas (57) si Ostrom (66).

“Au fost doua reprize diferite. In partea secunda am facut pasul in spate si nu am putut sa tinem ritmul cu adversarul.

“Noi am plecat in aceasta campanie, chiar daca e una amicala, cu o valoare medie a jucatorilor de aproximativ 300.000 de euro, cea mai mica dintre toate echipele.

“Ca sa fac un rezumat, in acesta sapte jocuri toti fotbalistii s-au autodepasit. Invatam, muncim, capul jos si mergem mai departe. Alta strada nu exista”, a spus Bogdan Lobont.

Bogdan Lobont a inceput meciul in urmatoarea formula de echipa:

12. Hindrich – 22. Anton, 5. Bîrzu, 4. Buta, 2. Grosu – 8. Iancu, 6. Perianu, 17 Pănoiu – 11. Mustacă, 10. Pitu (Cpt.), 9. Munteanu.

Peste patru zile Romania U20 va intalni in deplasare Elvetia U20, intr-un meci programat la Wil, cu incepere de la ora 16:00.