Echipa Nationala

Mutu: "E greu pe banca!"

Adrian Mutu a fost tinut pe banca de rezerve pâna spre finalul meciului cu Turcia. La final, Mutu a afirmat ca statutul de rezerva nu-i place.

"Se vede Campionatul Mondial, dar va trebui sa avem rabdare. E normal sa fie greu sa fiu rezerva. În plan era sa joc 30 de minute, dar am jucat mai putin. Mi-e înca greu sa tin ritmul", a declarat Adi Mutu.

Echipa nationala a României a câstigat meciul cu Turcia, scor 1-0, dupa un gol marcat în prima repriza de Gicu Grozav cu un sut din afara careului.

Dupa trei runde, România ocupa locul 2 în grupa D, cu 9 puncte, la fel ca Olanda.

România va disputa urmatorul meci cu Olanda, pe 16 octombrie, de la ora 21:00. Tot la aceasta data Turcia va întâlni în deplasare Ungaria.