Romania
0
0
Serbia

Asa am trait Romania - Serbia 0-0. Penalty ratat de sarbi, Tamas eliminat dupa o prostie!

Am transmis live text in aceasta pagina, live text duminica de la ora 16:00, meciul Romania - Serbia din Liga Natiunilor.

17:55

Final de partida. Obtinem un 0-0 tras cu dintii si in clasamentul grupei raman cele doua puncte diferenta in avantajul Serbiei.

90'

Trei minute de prelungire. Tosca nu mai poate continua, dar schimbarile au fost epuizate.

88'

Marin suteaza din afara careului, dar e o minge pe centrul portii.

88'

Rotariu tine de minge si obtine lovitura libera dupa o cascada de driblinguri.

85'

Mitrovic trimite in poarta din offside. A sutat dupa fluierul arbitrului, dar Blom nici nu se gandeste la un galben.

82'

Milinkovic il faulteaza in saritura pe Tatarusanu.

80'

Nedelcearu comite o eroare marca Tamas si in cele din urma Sapunaru trimite cu furie in corner.

79'

Se pregateste intrarea lui Keseru cel mai probabil in locul lui Tucudean.

78'

Greseste Manea ca un incepator, dar Sapunaru are ultimul cuvant in fata lui Milinkovic-Savic.

77'

Miletic in locul lui Rodic, singurul jucator avertizat din tabara sarbilor.

74'

Tatarusanu face un meci mare si scoate cu varful degetelor reluarea de cap a lui Mitrovic din centrarea lui Tadic.

70'

Maxim ii lasa locul in teren lui Rotariu.

68'

Mitrovic il intoarce pe Nedelcearu cu usurinta si doar interventia lui Tatarusanu pastreaza scorul egal. Pare o chestiune de timp pana cand sarbii vor marca, la cum se joaca in aceste momente.

65'

Rodic vede galbenul pentru o intrare cu talpa asupra lui Stanciu.

64'

Intre timp suporterii isi amintesc de Mihai Nesu scandandu-i numele fostului international.

63'

Milinkovic-Savic este trimis in locul lui Gacinovic.

57'

Faza importanta in afara careului sarbilor. Portarul Rajkovic a iesit dintre buturi si ai nostri solicita un hent. Contra e pragul unei crize de nervi pe margine. Nici vorba de asa ceva!

55'

Manea se opune golului la o reluare din apropiere care i-a apartinut lui Radonjić.

48'

48.500 de spectatori prezenti pe Arena Nationala, cifra oficiala comunicata de organizatori.

16:51

Pauza pe Arena Nationala. Revenim cu partea secunda.

45'

Dragus e sacrificat de Contra si in locul acestuia intra Nedelcearu.

45'

Tadic isi calculeaza pasii marunt, se apropie de minge si suteaza...peste poarta!!! Penalty ratat de Serbia.

44'

Cartonas rosu !

Tamas comite o imprudenta uriasa. Fault in careu, penalty si cartonas rosu!

41'

Replicam si noi prin Maxim in flancul drept. Centrarea acestuia in centrul careului este prea inalta pentru Tucudean. Arbitul opreste meciul pentru o accidentare a lui Tadic.

40'

O sansa de gol a oaspetilor aparuta dupa ce peluza fanilor Romaniei au scandat "Serbia, Kosovo, Serbia, Kosovo"!

39'

Gacinovic rateaza incredibil cu o deviere din sase metri. Mingea s-a scurs agonizant pe langa poarta.

35'

Corner pentru Romania la sutul lui Dragus deviat de un adversar.

34'

Intre timp la Arena Nationala au ajuns si primii suporteri ai Serbiei. Sunt aproximativ 10 persoane!

32'

Scapam cu fata curata dupa un contraatac al sarbilor. Marin si Bauta urcasera in jumatatea adversa si oaspetii au profitat imediat.

30'

Fabuloasa interventia lui Tatarusanu la lovitura de cap a lui Mitrovic, dar s-a fluierat fault in atac. Mitrovic s-a urcat pur si simplu pe Tosca.

28'

Marin trage direct pe poarta, un sut pe jos respins de portar cu o mana in corner.

27'

Faza fixa la poarta Serbiei. Suporterii simt momentul si solicita golul mult dorit.

25'

Stanciu patrunde in centru si suteaza slab pe centrul portii. O faza din care am fi putut obtine mai mult.

21'

19'

Eroare comisa de Tamas in jumatatea noastra, Mitrovic scapa singur spre poarta si suteaza putin alaturi. Am avut sansa!

17'

Minge la Mitrovic in careul nostru. Se ridica fanionul de la margine pentru o pozitie de offisde.

11'

Baluta iese bine cu mingea din propriul careu si-l lanseaza pe Tucudean. Acesta pierde duelul unu contra unu, dar mingea ramane la noi si Stanciu trimite primul sut spre poarta.

3'

S-a reluat meciul cu o lovitura de la colt.

2'
2'

De mentionat pana la reluarea partidei ca Serbia nu este sustinuta de nicio galerie la Bucuresti. Intre timp centralul olandez face semn ca de la microfonul arenei ar trebui facut apel la calm.

1'

1'

Dupa niciun minut meciul este oprit din cauza fumigenelor si petardelor aprinse de fanii Romaniei.