1
Portugalia U21
Goncalves 16'

Asa am trait Romania - Portugalia la tineret

Romania a intalnit Portugalia, la Ovidiu, in preliminariile Campionatului European de tineret din 2019. Am transmis live text partida in aceasta pagina.

20:53

Se termina partida.

80'

Lovitura libera a tricolorilor ramasa fara rezultat. Portarul Pereira a retinut in doi timpi.

69'

Coman suteaza pe langa poarta dintr-o pozitie favorabila.

67'

Gol Man!

Reusim egalarea prin Dennis Man, jucator care finalizeaza cu un sut la coltul scurt din interiorul careului.

65'

Cel schimbat este chiar Ianis Hagi, jucator care a ratat doua bune ocazii de gol, cate una in fiecare repriza.

64'

Radu iese bine din poarta si blocheaza o minge in marginea careului. Pe margine se pregateste intrarea lui Adrian Petre, fostul atacant de la UTA Arad.

56'

Sansa ratata de Ianis Hagi pe contraatac.

53'

Man suteaza peste poarta dupa o actiune pe cont propriu.

48'

Minge in adancime pentru cursa lui Ianis Hagi. Se fluiera fault in atac.

46'

Start de repriza secunda.

20:03

Probleme la plasa uneia dintre portile arenei din Ovidiu. Startul reprizei secunde este asadar intarziat.

19:46

Pauza in meciul de la Ovidiu.

36'

Suntem din nou surprinsi de o actiune rapida a portughezilor si acelasi Jota rateaza poarta cu un sut pe jos din pozitie favorabila.

34'

Neintelegere intre Nedelcearu si Radu de care este foarte aproape sa profite Jota.

33'

Minge in fata portii pentru aparitia lui Puscas. Iese Pereira si retine din fata atacantului nostru.

24'

Galben primit de Ferreira pentru un fault in banda asupra lui Man.

18'

Ianis Hagi incearca un sut din afara careului, mingea se ducea in poarta fara interventia decisiva a portarului Pereira.

17'

Uriasa ocazie ratata de lusitani pe contraatac prin Jota. Totul a pornit de la o minge pierduta de tricolori in jumatatea adversa de teren.

16'

Gol Goncalves!

Portugalia deschide scorul la prima ocazie in acest meci. Demarcat in careul nostru, Goncalves il invinge pe Radu cu un sut pe jos.

15'

Marin recupereaza in jumatatea adversa si tot el finalizeaza cu sut. Portarul Pereira respinge in fata si Dias respinge in corner din fata lui Puscas.

10'

O prima actiune periculoasa a echipei noastre cu Florinel Coman in prim plan. Sutul acestuia este blocat de portarul Pereira, un goalkeeper legitimat la Manchester United.