3
Muntenegru
Mugosa 64' 56' 43'

Asa am trait Romania - Muntenegru

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Muntenegru (21:45), partida din etapa a 4-a in Liga Natiunilor.

23:37

Se incheie cosmarul din Giulesti.

77'

Chiriches aproape de autogol. Noroc ca Nita a fost atent si a retinut. Intre timp a intrat si Paun.

65'

"Demisia, demisia" scandeaza suporterii Romaniei prezenti pe stadionul Giulesti.

64'

Gol Mugosa!

Hattrick Mugosa. De aceasta data a inscris cu piciorul din 16 metri.

61'

Puscas reuseste sa marcheze, dar golul e invalidat de un fanion ridicat de la margine. O faza la care arbitrii au uitat de creditul dat atacantului la astfel de faze.

56'

Gol Mugosa!

Centrare din dreapta dupa o repunere de la margine, Mugosa sare fara om in careul nostru si e 2-0 pentru Muntenegru. Aparare de amatori, sa ne fie cu iertare domnule Iordanescu!

52'

Trei schimbari la noi. Intra Olaru, Oct.Popescu si Sorescu.

50'

Stefanescu suteaza intr-un adversar. Mingea e oprita cu mana de capitanul oaspetilor. Arbitrul lasa jocul sa continue.

46'

Krstovic patrunde in stanga si suteaza peste poarta.

46'

Incepe repriza a doua.

22:47

Tanase in locul lui Maxim la pauza.

22:33

Pauza in Giulesti. Muntenegru intra in avantaj la cabine.

45'

Mare ocazie de gol ratata de Romania. Razvan Marin suteaza in transversala, mingea revine pe capul lui Stefanescu si acesta trimite direct in bratele portarului.

43'

Gol Mugosa!

Muntenegru deschide scorul dupa o centrare din corner prin Mugosa. Ne-au dominat total in careul nostru, iar Nita a ramas tintit pe linia portii.

41'

Burca a sarit la bataiee pe margine si se alege cu un galben. Va lipsi in meciul urmator, cu Finlanda.

34'

Bancu e puternic tamponat de Jovovic la centrul terenului.

34'

Mihaila obtine lovitura libera in marginea careului advers.

32'

Doar al doilea corner pentru Romania in acest meci. Nu obtinem nimic in pofida unei presiuni in careul advers.

31'

Muntenegru aproape de gol dupa o centrare din corner. Krstovic a sters mingea pe langa poarta.

30'

Eroare uriasa omisa de Marius Marin in preajma careului nostru. Apare Chiriches si respinge providential in corner.

17'

Krstovic si Manea se ciocnesc la un duel aerian. Jucatorul muntenegrean are nevoie de cateva momente sa-si revina.

15'

Stefanescu urca pe flancul stang si trage peste poarta. A fost offside.

14'

Lovitura libera pentru oaspeti. Reusim sa respingem, apoi se fluiera fault in atac.

6'

Maxim faulteaza in atac. Se aluneca destul de mult din cauza ploii din aceasta dupa-amiaza Bucuresti.