Adrian Petre 79' Puscas 39' 14' Ianis Hagi 25'
4
0
Liechtenstein U21

Asa am trait Romania - Liechtenstein la tineret 4-0. Suntem calificati la Campionatul European!

Nationala sub 21 de ani a Romaniei disputa, marti seara, la Ploiesti, cu incepere de la ora 21:00, ultimul meci din campania de calificare la Campionatul European din Italia (2019).

22:51

Final de partida. Romania invinge si se califica la Campionatul European din Italia 2019.

81'

Joc fabulos de pase, cu circulatia rapida a balonului. Mingea e scoasa de Petre pentru sutul lui Cicaldau. Executie pe jos si pe centrul portii.

79'

Gol Adrian Petre!

Abia intrat pe teren, Adrian Petre inscrie cu o reluare din interiorul careului pentru 4-0.

74'

Adrian Petre intra in locul lui Ivan.

63'

Ivan suteaza pe langa poarta. Tricolorii continua sa atace in cautarea golului patru.

56'

Man ii lasa locul lui Matan.

56'

Acelasi Ianis Hagi incearca poarta de la o distanta considerabila. Mingea se duce peste poarta.

53'

Sut de la distanta incercat de Ianis Hagi. Prinde portarul Majer.

46'

Start de repriza secunda.

21:47

Pauza in meciul de la Ploiesti.

45'

Sut cu stangul trimis de Man din afara careului. Prinde portarul advers in doi timpi. Publicul ploiestean e fabulos: "Romania, Romania, ole, ole".

39'

Gol Puscas!

Puscas majoreaza avantajul Romaniei trecandu-si in cont dubla.

30'

Foarte aproape de gol nationala Romaniei la reluarea lui Ianis Hagi. Respinge un jucator advers de pe linia portii.

27'

Super executie si din partea lui Nedelcu. Un sut de la peste 30 de metri. Mingea musca din transversala.

25'

Gol Ianis Hagi!

Ianis Hagi majoreaza avantajul Romaniei cu un sut superb dintr-o lovitura libera.

21'

Fanion ridicat de la margine pentru un offside la Andrei Ivan.

15'

Acelasi Puscas rateaza de putin golul doi cu o reluare pe langa poarta.

14'

Gol Puscas!

Romania deschide scorul prin Puscas si tricolorii sunt la Campionatul European!

13'

Centrare a lui Ianis Hagi din lovitura libera si Puscas reia cu capul spre poarta. O minge care loveste mai intai pamantul si apoi este respinsa de portar.

9'

Puscas reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Man.

7'

Sut trimis de Ianis Hagi pe langa poarta celor din Liechtenstein.

5'

Minge in careu pentru Man, acesta obtine cornerul, insa arbitrii din Kosovo au alta parere.