3
Romania
Keseru 90' Mitrita 83' Puscas 74'

Asa am trait Feroe - Romania 0-3

Sambata de la 19:00 transmitem live text in aceasta pagina meciul Insulele Feroe - Romania din preliminariile EURO 2020.

20:52

90'

Gol Keseru!

Keseru preia in careu si inscrie pentru 3-0 cu un sut in forta. Pasa decisiva de la Mitrita. Din pacate si Keseru acuza o accidentare.

83'

Gol Mitrita!

Patrundere a lui Mitrita in careu si aduce linistea pe tabela cu o executie la coltul lung.

81'

Ne-a trecut glontul pe la ureche la o minge trimisa de Gregersen, capitanul gazdelor.

79'

Avertisment asumat de Bancu. A oprit o actiune de atac a feroezilor la centrul terenului.

74'

Gol Puscas!

Reusim intr-un final deschiderea scorului prin Puscas din pasa lui Stanciu. Un gol al izbavirii dupa ce ne-au iesit peri albi in cap timp de 72 de minuet.

70'

Puscas intoarce mingea in centrul careului, insa acolo nu e nimeni la receptie.

69'

Mitrita intra in locul lui Coman.

63'

Puscas reia cu capul din cativa metri.

59'

Stanciu suteaza din afara careului in bratele portarului. Intram usor in criza de timp.

58'

Benzar centreaza din dreapta si Hagi reia cu capul peste poarta.

46'

19:49

Pauza la Torshavn.

38'

A intrat Adrian Rus in locul lui Chiriches.

35'

Chiriches se intinde dupa un balon in marginea careului nostru si face semn pentru schimbare!

34'

Replicam prin Stanciu al carui sut de la distanta nu prinde poarta.

32'

Tatarusanu salveaza poarta Romaniei la lovitura de cap a lui Hendriksson.

28'

Stanciu prinde poarta cu un sut din afara careului. O minge cu pamantul retinuta de portarul feroez.

27'

Sut de la distanta incercat de Andone. Mingea se duce peste poarta.

22'

Inca o sansa de gol pentru Romania la sutul lui Ianis Hagi blocat de portar. Apoi decarul nostru a faultat in atac.

18'

Nedelcearu vede primul avertisment al meciului. A scapat ieftin dupa ce a faultat in postura de ultim aparator. O faza pornita de la eroarea sa in preluare.

16'

Andone rateaza deschiderea scorului cu o minge trimisa din interiorul careului. Portarul feroez era depasit. Un cadou de care n-am profitat.

12'

Se fluiera fault in atac la centrarea lui Ianis Hagi in careu dintr-o lovitura libera.