Echipa Nationala

Gigi Becali a rabufnit la adresa selectionerului Edward Iordanescu: “O sa manance bataie de la toti”

Patronul echipei FCSB este nemultumit dupa ce jucatorul sau Octavian Popescu n-a prins prea multe minute in meciurile cu Grecia si Israel.

“Cand e batjocorit un jucator de-ai mei pe care vreau sa iau bani nu sunt bucuros. Vrei sa castigi meciuri? Baga-l pe Tavi Popescu.

"E un jucator cum era Messi la Barcelona. Castiga meciuri de unul singur. Daca nu a inteligenta asta, stai acasa mereu. O sa manance bataie de la toti si egaluri”, a declarat Gigi Becali pentru Fanatik.

Aflat la prima lui convocare la prima reprezentativa, Octavian Popescu (19 ani) a jucat 32 de minute cu Grecia si alte 14 minute cu Israel.

Romania a pierdut amicalul cu Grecia (0-1) pe teren propriu si a remizat in deplasare cu Israel (2-2), dupa ce a condus cu 2-0 la pauza.