Echipa Nationala

Edward Iordănescu: ”Suntem pe drumul cel bun”

Selecționerul Edward Iordănescu a vorbit la cald despre remiza pe care naționala României a obținut-o in extremis pe terenul favoritei Elveția, în Grupa I de calificarea la EURO 2024.

”În final am crezut și cine crede până la final este răsplătit. Am vrut să ne apărăm mai sus, dar adversarul nu ne-a permis în prima repriză. Din păcate prima repriză nu ne-a ieșit cum ne-am propus.

”Contează că echipa a arătat o inimă mare, caracter. Suntem pe drumul cel bun și am început să construim valori.

”Felicit băieții, am fost o familie. Mihăilă a dat golul doi cu ruptură musculară”, a spus Edward Iordănescu la Prima tv.

Elveția – România s-a încheiat 2-2, după ce gazdele au condus cu 2-0 și au dominat mare parte din joc.

Un rezultat care păstrează România în cursa de calificare, pe locul doi momentan, fără înfrângere în patru meciuri.