Echipa Nationala

Cosmin Contra a ajuns de rasul maltezilor

Dupa ce a anuntat ca le vom da o caruta de goluri si i-am batut doar cu 1-0, selectionerul Cosmin Contra a devenit subiect de reactii acide din partea presei malteze.

”Golurile la care visa Cosmin Contra nu au venit si el ar trebui sa fie dezamagit de ceea ce arata Romania sub comanda sa. Am pierdut, dar am iesit cu capul sus. M-am simtit mandru ca sunt malte”, a scris unul dintre editorialistii publicatiei onlines Net News, anunta Digi Sport.

Alte titluri precum ”Eroica Malta” sau ”Brava echipa a Maltei” au zugravit in presa din insula mediteraneana meciul cu Romania.

Tricolorii s-au impus la limita, cu 1-0, prin golul marcat de George Puscas imediat dupa pauza.

Dincolo de scor, Romania a tremurat serios pe final de meci pentru cele trei puncte, oaspetii avand chiar si un gol anulat pentru un offside.

La 0-0 in prima repriza maltezii au ratat o mare situatie de gol la o faza unu contra unu cu portarul Tatarusanu.