Copa America

Brazilia s-a incurcat la Copa America

In ultimul meci din Grupa B multipla campioana mondiala n-a reusit decat o remiza cu Ecuador, scor 1-1.

Pentru nationala Braziliei este primul pas gresit dupa o serie de zece victorii la rand.

Brazilia era deja calificata in sferturile de finala indiferent de rezultatul meciului cu Ecuador.

Eder Militao a deschis scorul cu capul din centrarea lui Soares dintr-o lovitura libera. A fost primul gol marcat de Militao la nationala.

Angel Mena a restabilit egalitatea trimitand Ecuadorul in sferturi. Mena intrase la pauza in locul accidentatului Moises Caicedo.

Neymar a fost menajat si n-a evoluat niciun minut in acest meci.

Peru a invins Venezuela, cu 1-0, in cealalta partida a grupei.

Echipele calificate in sferturi sunt Brazilia (10 puncte), Peru (7 puncte), Columbia (4 puncte) si Ecuador (3 puncte). Venezuela paraseste competitia cu doar doua puncte.

Luni noapte sunt programate ultimele doua meciuri din Grupa A: Argentina – Bolivia si Uruguay – Paraguay.