2
Bodo Glimt
Berg 69' Moumbagna 18'

Așa am trăit Sepsi - Bodo Glimt

Am transmis live text în această pagină meciul tur dintre Sepsi și Bodo Glimt (Norvegia), partidă care a contat pentru playoff-ul din Conference League.

22:02

Final de meci.

90'

Intervenție decisivă a lui Niczuly. Acesta scoate cu o mână peste poartă.

90'

Ocazie mare de gol pentru Sepsi la șutul lui Aganovic. Mingea e respinsă de portar în corner.

90'

Meciul de la Sf.Gheorghe e prelungit cu 8 minute.

81'

Gol Matei!

Sepsi egalează pentru a doua oară în meci. Matei a transformat de la 11 metri.

80'

Portarul lui Bodo Glimt încasează un galben pentru proteste.

79'

Al doilea penalty pentru Sepsi în acest meci. Varg a fost agățat în careu.

69'

Gol Berg!

Bodo Glimt revine la conducere prin Berg. Căpitanul oaspeților a șutat cu pământul din marginea careului.

48'

Gol Alimi!

Sepsi egalează din lovitură de la 11 metri prin Alimi.

46'

S-a reluat jocul și Ștefănescu obține penalty în secunda zece.

20:52

Sepsi intră în dezavantaj la pauză. 1-0 pentru Bodo Glimt.

45'

Prima repriză a fost prelungită cu 6 minute.

39'

Centrare în șase metri, dar Păun sare în contratimp. Sepsi tot mai periculoasă pe atac.

38'

Rodriguez desface jocul în zona centrală, continuă cu Ion Gheorghe și acesta trage peste poartă.

34'

Arbitrul revine și acordă offside. O șansă mare irosită de Sepsi.

33'

Ștefănescu obține lovitura de la 11 metri. Decizie fermă a arbitrului în primă fază, dar de la margine s-a ridicat fanionul pentru un offside. Se așteaptă decizia VAR.

26'

Dumitrescu trece de un adversar în banda stângă și pătrunde spre careu. Arbitrul oprește meciul pentru a fluiera o lovitură liberă pentru gazde. O decizie bizară a arbitrului francez.

23'

Ștefănescu vede cartonașul galben pentru un fault din spate.

18'

Gol Moumbagna!

Bodo Glimt deschide scorul după un contraatac. Totul a pornit de la o minge piedută de Ștefănescu în jumătatea adversă la un duel unu la unu.