Conference League

Seara revenirilor de la 0-1 în semifinalele Conference League

West Ham United și FC Basel au câștigat, joi seara, în manșa tur a semifinalelor Europa League, după meciuri în care adversarele au deschis scorul.

”Ciocănarii” de la West Ham United au triumfat cu 2-1 pe teren propriu contra olandezilor de la AZ Alkmaar.

Oaspeții stadionului Olimpic din Londra au deschis scorul prin Reijnders, cu patru minute înaintea pauzei.

Behrajma a adus egalarea în partea secundă dintr-o lovitură de la 11 metri, pentru ca Antonio să puncteze pentru 2-1, cu un sfert de oră înaintea finalului.

FC Basel a dat lovitura la Florența câștigând, cu 2-1, prin golul marcat de Amdouni, în minutul 90+3.

Cabral deschisese scorul pentru Fiorentina, în minutul 25, egalarea fiind adusă de Douf, în minutul 71.