Conference League

Răzvan Lucescu s-a calificat în sferturile Conference League

Echipa PAOK Salonic s-a calificat în sferturile de finală din Conference League după o victorie spectaculoasă obținută pe teren propriu în returul cu Dinamo Zagreb.

Formația elenă pregătită de Răzvan Lucescu s-a impus, cu 5-1, după ce pierduse meciul tur, cu 2-0.

Soarta calificării în meciul retur fusese tranșată încă din prima repriză, PAOK intrând cu 3-0 la vestiare.

În sferturile de finală au mai obținut calificarea echipele Fiorentina și Fenerbahce Istanbul.

De remarcat că în sferturile de finală s-au calificate toate echipele care au disputat meciurile retur pe teren propriu.

Este vorba de Viktoria Plzen, Fenerbahce, PAOK, Fiorentina, Aston Villa, Club Brugge, Lille.

Meciul dintre Maccabi Tel-Aviv și Olympiacos Pireu a ajuns în prelungiri, după ce echipa elenă a avut 4-1 după 90 de minute, adică exact scorul victoriei celor de la Maccabi din tur.